AKTYWNE ZWIEDZANIE

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Kaziemierz Dolny

Zagadkowy Kazimierz to forma łącząca zwiedzanie klasyczne z grą miejską. Z przewodnikiem zwiedza się miasteczko, jednocześnie wykonując różnorodne zadania.
Zwiedzanie dostosowujemy do Państwa potrzeb, zwykle trasa obejmuje: Górę Trzech Krzyży, Zamek i Basztę, kościół parafialny lub Franciszkanów, Rynek.

Gry miejskie

Dla dzieci:

“Kazimierskie legendy” – gra oparta na najbardziej znanych legendach związanych z miasteczkiem – dla najmłodszych.
“Kazimierskie tajemnice” – dla dzieci i młodzieży – w trakcie gry rozwiązując zagadki i wyszukując ukryte podpowiedzi,  poznać można bliżej zabytki miasteczka.
 
Dla starszych:
“Malarskie potyczki” – gra przenosząca uczestników w czasy międzywojenne, gdy w wakacje Kazimierzem władali malarze. Uczestnicy przeistoczyć się muszą w młodych studentów, którzy udowodnić mają, że są godni miana artysty.
“Kupcy i zbójnicy” – tu przenosimy się w czasy renesansu, by pokonując przeszkody i czasem miłych, czasem nieprzychylnych mieszkańców miasteczka dotrwać do końca potyczek.
“Tajemnica Łopuszanki” – gra kryminalno-artystyczna – podróż przez Kazimierz lat ’20 XX wieku w poszukiwaniu mordercy i zaginionych akt.

Janowiec

Zwiedzanie z zagadkami dostosowane godzinowo do Państwa potrzeb – zwiedzamy zamek, dwór i spichlerz. W trakcie zwiedzania grupa poznaje historie i legendy Janowca oraz rozwiązuje zagadki i wykonuje zadania logiczne, plastyczne.
 
Zamkowe puzzle – zaczynamy od klasycznego zwiedzania muzeum, a następnie aby uczestnicy trochę się rozruszali, przechodzimy na zamek, podzielimy grupę na drużyny (-3-5 osób) i tu rozpoczynają się poszukiwania…
 
Janowieckie skarby – gra terenowa w formie podchodów z ukrytymi na terenie zespołu zamkowo-dworskiego wskazówkami. Gra trwa około godziny, jest uzupełnieniem zwiedzania. Uczestnicy są podzieleni na grupy 5-o osobowe.
 
Tajemnica Marcina Lubomirskiego – gra terenowa, podczas której uczestnicy poznają historię i tajemnice janowieckiego wzgórza.
 
Faraon na zamku – LARP – gra fabularna dla dorosłych przenosząca nas w czasy stanisławowskie. Zebrani zagrają w Faraona, a gdy karty ruszą w ruch zdarzyć się może wszystko. Kto wygra? Kto przegra? Komu przypadnie w udziale janowiecki zamek?

Puławy

Skarby księżnej Izabeli – gra miejska dla dzieci przybliżająca historię Puław, muzeum puławskiego oraz Izabeli Czartoryskiej. Współpraca, rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do dobrej zabawy.

Lublin

Zagadki lubelskiej mieszczki – zwiedzanie z zagadkami wyróżnione w programie Przewodnik Inspiracji miasta Lublin.

Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość!

1 + 8 =

Telefon

Zobacz nas na Facebooku!